Autor Tema: Zimovanje na pl.Goliji 8-15.jan.2012  (Pročitano 8634 puta)

Slobodan

• Administrator
  • Naj forumaš
Zimovanje na pl.Goliji 8-15.jan.2012
« poslato: 21. Novembar 2011. u 00:27:12 »
Za zimski raspust, tačnije od 8-15.januara 2012.g. (8 dana, 7 pansiona) planiramo zimovanje na obroncima planine Golije. Ona se nalazi na području opštine Ivanjica (južno od Čačka). Kao i svake godine pred konačnu odluku, na lice mesta otišla je ekipa iskusnih članova i roditelja u sastavu Goran Filipović (starešina), Goran Ćupurdija (obezbedio prevoz svojim kolima i član uprave), Zlata, Moca i Gajger, da izvide teren i obiđu objekat u kom bi se zimovanje održalo.

Objekat se zove Vila Avramović (www .vilaavramovic.com)  i nalazi se u selu Kumanica u podnožju planine Golija na 950 metara nadmorske visine i 20 km od Ivanjice. O tome čime objekat raspolaže najbolje da napiše neko od članova ekipe koja je obišla vilu, ali znamo da će sva deca imati na raspolaganju ski stazu i ski lift, uračunat u cenu. Pansion podrazumeva tri obroka i užinu.

Definitivna cena još nije određena (jer nisu poznati uslovi prevoza) ali je procena da će cena biti 11.000 dinara a ako obezbedimo povoljan prevoza možda i manje.

Plaćanje bi se vršilo (u tri rate) na sledeći način:

I rata 4.000 din do 15.XII 2011
II rata 3.500 din do 05. januara
III rata 3.500 din do 05. januara, ček će biti realizovan posle 15.II 2012.g.

Ko ne može da obezbedi ček za treću ratu, plaća ceo iznos pred polazak na zimovanje.

Fotografije sa obilaska terena možete pogledati OVDE.

Fića

• Klub brđana
  • Vrlo, vrlo aktivan forumaš
  • **
Odg: Zimovanje na pl.Goliji 8-15.jan.2012
« Odgovor #1 poslato: 21. Novembar 2011. u 01:19:35 »
Kako je Sloba  dao informaciju o predvidjenom zimovanju, ja da dodam samo par podataka:

Na ovom zimovanju mozete ocekivati pravi zimski ugodjaj i kompletnu zimsku idilu, na nadmorskoj visini od 950m. Prvi komsije su vam divlje svinje, zecevi, srne, vukovi... :mrgreen: do prve prodavnice imate oko 3 kilometra po sumskom putu sa zestokim usponom  :happy: , vasa pluca navikla na gradski smog bice iznenadjena prevelikom kolicinom cistog planinskog vazduha  8) , sneg koji je u januaru gotovo zagarantovan u obilnim kolicinama svuda oko vas, prava domaca hrana, u kojoj nazalost ne mozete ocekivati pastete, hrenovke i neke druge vama toliko omiljene preradjevine  :P , vec ce ih zameniti domaca kuhinja, bazirana na domacem siru i kajmaku, na mesu gajenom u zdravoj sredini, na pravim prirodnim sokovima, jodurtu i kiselom mleku iz sopstvene proizvodnje, jabukama branim sa drveta neprskanim, a lepim ko dusa, paravom domacem krompiru gajenom na planini bez hemiskih preparata, medu iz domacih kosnica i svemu onom drugome, sto planinska sredina moze da ponudi, a rukom ljubaznih domacina, da vam se spremi i servira. Diskoteku ce zameniti izvidjacke zabavne veceri, koje cete sami, a i mi vodje sa vama pripremati, radijatori u sobama postoje i lepo je i toplo ali najlepsi ugodjaj je pucketanje vatre u trpezariskom kaminu, hrana se sprema u zemljanim loncima na sporetu na drva, sto joj daje poseban ukus. A kako znamo da ste vi gradska deca i navikla na neki komfor, to cete imati na raspolaganju kvalitetne i lepo uredjene mokre cvorove, dnevni boravak sa TV aparatom, nekoliko TVa  ime i po sobama. Spavanje na domacoj posteljini, u planini, daje poseban car odmoru i puni vas nekom novom energijom, kako bi ste uspesni izasli uz brdo gde vas ceka sopstveno skijaliste uredjeno samo za vas sa svojim ski liftom. Cak i vas nekoliko, koji nemate svoje skije, imacete priliku da se oprobate u ovom nadasve zabavnom i zdravom sportu. Teren za skijanje i sankanje je ogroman i prilagodjen svim uzrastima. Dobri domacini ce vas postedeti uspona seoskim putem pri dolasku i odlasku na objekat, a za sve vase potrebe moci cete da nabavite stvari koje vam trebaju preko njih u samom objektu. Objekat raspolaze sa 25 lezajeva ali ako se malo stisnemo i neke krevete spojimo mozemo smestiti do 30 ucesnika. Mesta su ogranicena, vreme za prijave kratko, zato vas molimo, da ako smo bar malo zagolicali vasu mastu, o pravom izvidjackom zimovanju  nadjete nacina i vase ucesce prijavite sto pre.

Informacije i uplate ponedeljkom i cetvrtkom od 19:30  do 21 cas
sjećam se, bilo je to ne tako davno, kad sam rekao Baden Pauelu, dječače, ja sam odviše star, ali napravi skaute - izviđače, to je prava stvar

Moca

• Uprava odreda
  • Naj forumaš
Roditeljski sastanak 28.11.2011.
« Odgovor #2 poslato: 25. Novembar 2011. u 17:33:05 »
Postovani, Roditeljski sastanak povodom zimovanja ce se odrzati u ponedeljak 28.11.2011. u 20h u prostorijama.
Za one koji ne znaju zimovanje ce se odrzati pocev od 8.1.2012. (moj rodjendan). 7 punih pansiona 8 dana. Trenutna cena je 11000 u 3 rate. Cena zavisi (dal ce biti niza) od prevoza koji bi trebalo da se organizuje.
E da, idemo na Goliju. :D Prisustvo roditelja je OBAVEZNO!!!

Bubamare (koje putuju na azurnu obalu), vukovi (koji putuju na azurnu obalu) i svi ostali koji putuju na azurnu obalu vasi roditelji isto moraju da dodju jer najverovatnije dolazi cika Barba iz Preserna koji je trazio sastanak sa roditeljima povodom putovanja.

All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets.

gajger

• Uprava odreda
  • SCOUTING IS ABOUT FUN, TEAMWORK AND ADVENTURE.
    • www.rvcoce.org
Odg: Roditeljski sastanak 28.11.2011.
« Odgovor #3 poslato: 25. Novembar 2011. u 21:29:56 »
cena 10000 :)  :happy:  8)
" Ista kap zemlju nikad, dva put ne kvasi.....sve je lepse kada se, svetlo ugasi... "

Slobodan

• Administrator
  • Naj forumaš
« Odgovor #4 poslato: 25. Novembar 2011. u 21:53:30 »
cena 10000 :)  :happy:  8)

Bez zezanja? Definitivno?

gajger

• Uprava odreda
    • www.rvcoce.org
« Odgovor #5 poslato: 25. Novembar 2011. u 23:43:28 »
Tako meni rece staresina ;)
" Ista kap zemlju nikad, dva put ne kvasi.....sve je lepse kada se, svetlo ugasi... "

Fića

• Klub brđana
  • **
« Odgovor #6 poslato: 26. Novembar 2011. u 00:24:11 »
Opet ste istrcali pre vremena. Rekao sam da su obecali popust u prevozu, na zalost Pegaz Ivanjica je dao smesan popust tj. trazili su 2000 po osobi to je ne prihvatljivo zato trazimo neku drugu opciju prevoza i nadam se da cemo je naci i onda moci da spustimo cenu zimovanja na planiranih 10000 ali ne objavljujte informacije dok ne dobijete sigurne informacije.
sjećam se, bilo je to ne tako davno, kad sam rekao Baden Pauelu, dječače, ja sam odviše star, ali napravi skaute - izviđače, to je prava stvar

Slobodan

• Administrator
  • Naj forumaš
« Odgovor #7 poslato: 26. Novembar 2011. u 10:29:27 »
Ok. zvanično je još uvek 11.000 sa željom da je uz jeftiniji prevoz spustimo na manje.

Slobodan

• Administrator
  • Naj forumaš
« Odgovor #8 poslato: 29. Novembar 2011. u 14:13:11 »
Na roditeljskom sastanku podeljene su prijave sa detaljnim informacijama o zimovanju i spiskom potrebne opreme. Rok za prijave je 5.decembar.
Uplate se primaju u prostorijama odreda, ponedeljkom i četvrtkom od 20 do 21 čas.

Slobodan

• Administrator
  • Naj forumaš
« Odgovor #9 poslato: 03. Januar 2012. u 23:20:02 »
Obaveštenje za sve koji šalju decu na zimovanje ili idu na zimovanje da se druga i treća rata umesto pred polazak i na zimovanju, predaje do 05.januara blagajnici Jovanki.
U vezi s tim izvršena je ispravka na na http://www.rvcoce.org/forum/index.php?topic=637.msg4007#msg4007

Autobus koji vozi na Goliju kreće u 7.00 sa autobuske stanice a okupljanje svih putnika zakazano je za 6.30h na Ibarskoj magistrali, na stanici kod OMV pumpe (kod toplane).

Slobodan

• Administrator
  • Naj forumaš
« Odgovor #10 poslato: 07. Januar 2012. u 21:01:42 »
Poslednje informacije:

Na Goliji 30cm snega, trenutno ne pada sneg. Sanka domaćini nemaju ali imaju nešto skija pa pošto se prtljaga i sve stvari koje deca ponesu sa sobom, transportuju do objekata u kojim su smešteni, poneki klisko ili sanke ne bi smetali.
Ski lift samo mi koristimo.

gajger

• Uprava odreda
    • www.rvcoce.org
« Odgovor #11 poslato: 08. Januar 2012. u 16:34:43 »
Cuo sam se sa Momcilom, stigli su, imaju snega, smestaju se trenutno po sobama, presvlace se deca pa ce u 18h na rucak... posle toga sve po planu i programu :)... inace da priznam da mi je krivo i zao sto ne idem ali sta cu, visa sila.... Lep im provod zelim i bilo bi lepo ako bi neko ko se cuje sa njima napisao bilo sta ovde :)  :P :roll: 8) ;D :D :) ;)

Jovanka

• Uprava odreda
  • Aktivan forumaš
« Odgovor #12 poslato: 08. Januar 2012. u 21:15:24 »
srecan dolazak na Goliju , cuvajte se zime , vukova i drugih zivotinja ako ih ima , a jos srecnije se vratili svojim kucama.
Uzivajte, volite se i u svemu ispomazite.

Vasa Jovanka

Fića

• Klub brđana
  • **
« Odgovor #13 poslato: 08. Januar 2012. u 21:30:56 »
 :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

PRVI NEZVANICNI IZVESTAJ SA GOLIJE

Svi smo za sada zdravo i dobro, dobre volje nam ne nedostaje, snega imamo i za izvoz, od 5 sati pada bez prestanka i to onako bas pravi 5 do 10 cm na sat  :P. uspesno smo se svi popakovali u sobe, ugalvnom ima mesta za sve negde manje negde vise ali u vecini sasvim dovoljno. Hrana za sada izvrsna, grejanje ok, domacini bas ljubazni i u svemu predusretljivi. Sa vise detalja i ako uspemo da prebacimo i poneku sliku javljamo se uskoro.
Ima nas 30 ucesnika uzrasta poletaraca mladjih i starijih izvidjaca i planinki i nas par brdjana (bas par 2). Vest dana Moca postao skroz punoletan (napunio 21 godinu), Senzacionalna vest dana jedan nas izvidjac otvorio sezonu kupanja u 2012 godini  :happy:  :mrgreen: (ugazio u bazen).
Danas smo se podelili u 4 grupe, koje ce sve vreme sprovoditi aktivnosti u timu, prvi zadaci uspesno obavljeni izabrana imena, nacrtani amblemi, sastavljene himne, svako je izabrao svog tajnog prijatelja, radi se na oznakama soba kreveta i drugih akreditacionih oznaka. Prevoz do Golije odlican, transfer malo manje odlican ali nam je dao 2 sata pocetne zabave na snegu. Pozdrav svima sa snezne Golije

Vasi izvidjaci.

Jeca

• Roditelj
  • Forumaš početnik
  • **
« Odgovor #14 poslato: 09. Januar 2012. u 09:18:01 »
Moco, srećan rođendan sa malo zakašnjenja  :happy: :happy: :happy:. Želim vam svima lep provod, puno snega, puno zabave i da svi budete zdravi. I nemojte da se kupate u praznom bazenu, napunite ga prvo  ;)!!!